Ślub czy inna uroczystość- trzeba DJ'a

usta gościNie można wpasować się w gust każdego uczestnika wesela, a przynajmniej zazwyczaj. Absolutna normą jest, że ktoś będzie niezadowolony z puszczanej muzyki czy zabaw prowadzonych przez DJ'a. Najzwyczajniej w świecie nie da

Ślub czy inna uroczystość- trzeba DJ'a Zdecydowanie się na DJ'a na istotną imprezę to ciężkie zadanie. Dobrze jest porządnie przeszukać rynek w poszukiwaniu . Wpis o oprawie muzycznej i tym co powinien mieć DJ.

Różne gusta gości

Nie można wpasować się w gust każdego uczestnika wesela, a przynajmniej zazwyczaj. Absolutna normą jest, że ktoś będzie niezadowolony z puszczanej muzyki czy zabaw prowadzonych przez DJ'a. Najzwyczajniej w świecie nie da się dogodzić wszystkim.

Dobry Dj wybierze repertuar jak najbardziej uniwersalny w taki sposób, że nawet fani rocka czy metalu znajdą w nim znośne dla ich uszu kawałki. Nie jest to łatwe zadanie i wymaga sporej wiedzy i jeszcze większej biblioteki płyt i utworów. Dlatego przed wyborem DJ'a na naszą imprezę warto zapoznać się z jego kilkoma składankami i stwierdzić czy będzie to odpowiadało gustom gości i naszym własnym.


Definicja korektora dźwięku

Korektor (equalizer, EQ) ? zespół filtrów, które służą do podbijania lub tłumienia określonego zakresu częstotliwości, zmieniając tym samym barwę dźwięku.

Zastosowanie korektora jest integralną częścią procesu obróbki i miksowania dźwięku podczas rejestracji żywych muzyków, ścieżek akustycznych, dźwięków syntetycznych czy samplowanych.

Korektory są stosowane do kształtowania ogólnego brzmienia, korygowania specyficznych problemów częstotliwościowych oraz mieszania brzmień różnych dźwięków czy instrumentów. Istnieje kilka typów korektorów, najpowszechniejszymi są korektory graficzne i parametryczne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korektor_(akustyka)


Klubowy DJ - czym się zajmuje

Klubowy DJ (ang. club DJ) ? miksuje elektroniczną muzykę taneczną (potocznie zwaną muzyką klubową) w klubach, barach, również na imprezach masowych. Jego zadanie z reguły polega na miksowaniu ze sobą utworów tanecznych w taki sposób, żeby publiczność mogła tańczyć bez przerw między utworami. Najczęściej zwalnia lub przyspiesza utwory sprowadzając je do jednakowego tempa, a następnie nakłada początek kolejnego utworu na koniec poprzedniego (miksuje) dla uzyskania bardzo płynnego przejścia między nimi. Utwory te są z góry przygotowane do miksowania. Zdarza się, że istnieje potrzeba stworzenia bardziej wyraźnego przejścia między utworami. Zadaniem DJ-a klubowego jest też odpowiednie reagowanie na potrzeby publiczności, ale we własnych granicach muzycznych. Powinien on dbać, aby muzyka nie stała się nudna, dlatego m.in nie powinien miksować muzyki znanej z mediów masowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ