Ogólnie o odzieży medycznej

są w stanie przyjmować tak silnych leków, jak osoby młode. Dlatego wszystkie artykuły sprzedawane osobom starszym muszą być dostosowane do ich potrzeb. W przeciwnym razie mogą im dużo bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dotyczy to zar

Ogólnie o odzieży medycznej

Dostosowane do potrzeb osób starszych artykuły medyczne

Osoby starsze wymagają szczególnej opieki. Dzieje się tak dlatego, że najczęściej posiadają one osłabione organizmy i nie są w stanie przyjmować tak silnych leków, jak osoby młode. Dlatego wszystkie artykuły sprzedawane osobom starszym muszą być dostosowane do ich potrzeb. W przeciwnym razie mogą im dużo bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dotyczy to zarówno leków przepisywanych na różne schorzenia, jak i maści oraz środków pielęgnacyjnych. Dlatego najlepsze artykuły medyczne przeznaczone dla osób starszych zawsze posiadają odpowiednie certyfikaty i są opatrzone odpowiednimi opisami. Dzięki temu można nie tylko spokojnie po nie sięgać, ale również przyjmować według wskazań medycznych nawet, jeżeli zgubiona zostanie kartka od lekarza.


Najlepsze artykuły medyczne dla dzieci

Artykuły medyczne dla dzieci, w zależności od ich rodzaju i ilości mogą być kupowane zarówno w aptekach, jak i w hurtowniach ze środkami medycznymi. Oczywiście rodzice po znalezieniu bezpiecznych artykułów medycznych dla dzieci dokonują ich zakupu najczęściej w aptekach. Natomiast osoby kierujące różnymi aptekami czy placówkami medycznymi dokonują zakupu takich produktów bezpośrednio u ich producentów. Wiedzą oni już bardzo dobrze, jakie artykuły medyczne przeznaczone dla dzieci można uznać za sprawdzone i najlepsze artykuły i starają się dokonywać zakupu jedynie tego rodzaju środków. W przeciwnym razie mogliby narazić swoich pacjentów na dodatkowe problemy ze zdrowiem i stracić sporą grupę potencjalnych pacjentów.


Igła chirurgiczna - warto wiedzieć

Igła chirurgiczna - narzędzie chirurgiczne służące do łączenia tkanek przy pomocy nici chirurgicznych, połączenia takie noszą nazwę szwów.

Zazwyczaj igły chirurgiczne są wygięte w kształt łuku - wycinka okręgu (np. 1/2, 3/8, 1/4, 5/8 okręgu), choć ich kształt może być prosty (taką igłą szyjemy ręcznie), istnieją też igły typu "łyżwa" lub igły typu "J". Różnice występują także w wielkości i przekroju, zależnie od tkanki łączonej za pomocą szwów. Łączenie igły z nicią chirurgiczną odbywało się niegdyś poprzez uszko bądź automatyczny zatrzask, w który wkłada się nić (niekiedy spotykamy taką metodę do dziś, choć należy to już do rzadkości).

Igły do szycia skóry są w przekroju trójkątne, niezbyt zagięte i zazwyczaj stosunkowo duże (choć zdarzają się wyjątki). Igły do szycia narządów wewnętrznych mają najczęściej przekrój kolisty i są mniejsze, a także bardziej zagięte, a nawet w kształcie półkola.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ig%C5%82a_chirurgiczna