Kiedy hormony dają nam się we znaki

ciwą dla okresu przekwitania. W rzeczywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii,

Kiedy hormony dają nam się we znaki

W jakich sytuacjach warto skonsultować się z endokrynologiem?

O problemach związanych z hormonami myślimy zazwyczaj w okresie dorastania, a wiele osób uważa je za cechę właściwą dla okresu przekwitania. W rzeczywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii, nadpotliwości czy drżenia rąk, warto udać się do endokrynologa. Ponieważ objawów związanych z zaburzeniami pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest bardzo dużo, dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsza konsultacja z lekarzem rodzinnym. Należy pamiętać, że problem ten jest bardzo często dziedziczny, dlatego jeśli w rodzinie pojawiały się już tego typu schorzenia, wizyta u endokrynologa może być tym bardziej konieczna.


Prywatne usługi psychiatry dziecięcego

Zdarza się, że dzieci, które uczestniczyły w wypadku drogowym potrzebują leczenia ortopedycznego oraz psychiatrycznego. Takie leczenie może być trudne i długotrwałe, a przez to wymagać również odbywania prywatnych wizyt lekarskich. W czasie wypadków drogowych dzieci mogą ulegać różnym urazom, które dopiero z czasem okazują się naprawdę poważne i wymagające podjęcia długotrwałej rehabilitacji zwłaszcza, kiedy dochodzi do nich w okresie intensywnego wzrostu dziecka. Wiele dzieci w trakcie wypadków samochodowych doznaje również silnego wstrząsu psychicznego, z którym nie może sobie poradzić bez odpowiedniej terapii, a nawet leczenia farmakologicznego. Najlepiej jest, kiedy takie dzieci trafiają od razu do dziecięcych terapeutów i ortopedów.


Skutki jesiennej depresji

Sama jesienna depresja nie może stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, jednak u osób posiadających już jakieś problemy ze stabilnością emocjonalną może ona doprowadzić do powstania poważniejszej depresji. Takie osoby będą potrzebowały leczenia psychiatrycznego do tego, żeby mogły wrócić do pełni sił. Często takie leczenie musi zostać wsparte leczeniem farmakologicznym, ponieważ trzeba pamiętać, że depresja bardzo często związana jest z jakimiś zaburzeniami zdrowotnymi, a jednocześnie osoby na nią cierpiące nie zawsze są w stanie w pełni się uspokoić jedynie po rozmowie z psychiatrą. Uczestniczą one także zarówno w terapii indywidualnej, jak i w terapii grupowej. Dzięki temu mogą skonfrontować swoje uczucia z odbiorem ich przez inne osoby.