Jaka pożyczka?

Dodane: 11-10-2014 08:43
Jaka pożyczka? pożyczki pod zastaw złota szczecin, że aby nabyć nieruchomość na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zgłębić temat. Podczas tzw. boomu w nieruchomościach, ceny mieszkań, działek i domów bardzo gwałtownie wzrastały. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły sukcesywnie spadać. W efekcie ci, którzy przeczekali, mogli nabyć praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle,...metraż) za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Dobrze jest nie zapominać o tym, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeżeli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Definicja kredytu

Kredyt bankowy ? umowa zawarta w formie pisemnej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. Bank zobowiązuje się udostępnić określoną kwotę na określony cel oraz czas, a kredytobiorca zobowiązuje się wykorzystać kredyt zgodnie z jego przeznaczeniem oraz zwrócić pobraną kwotę wraz z należnym bankowi wynagrodzeniem w postaci prowizji i odsetek. Na podstawie tej definicji kredyt postrzegany jest jako specyficzny rodzaj stosunków zobowiązaniowych, którego wyróżniającymi cechami są: zwrotność, celowość i odpłatność.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_bankowy


Pożyczanie w banku

Krótko mówiąc - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o pożyczkę będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi tej firmy. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi Polacy mogli rejestrować firmy i inwestować w swój biznes, go rozwijając, potrzebny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to zbyt trudna do pokonania bariera. Często niestety kończy się to wzięciem pożyczki w wątpliwej instytucji, z niesamowicie wysokim oprocentowaniem. Nie powinno tak być, jednak nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Jest odwrotnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


Jak wziąć kredyt?

Jak zaciągnąć kredyt i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było dostać poradę - udaj się do doradcy. Jednak, wiele osób ufając doradcom finansowym, podjęło błędne decyzje.

Jeżeli posiadamy do zainwestowania oszczędności, jednak kompletnie nic nie wiemy o bankowości i lokatach, to udajemy się do doradcy finansowego po pomoc. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie sprawi, że wybierzemy najlepszą opcję. Jednak, wyszło, że doradcy nie wcale nie pomagają klientom. Wciskają lokaty lub kredyty, z których nalicza im się najlepsza marża, często nie informując o tym, czym ryzykuje klient. Dlatego wiele osób straciło swoje oszczędności.


Problem z kredytem?

Ten sam problem dotyczy kredytów, szczególnie długoterminowych, czyli hipotecznych. Taka ilość kredytów we franku pokazuje, jak przekonujący są doradcy. Wielu ludzi zaufało, nie zabezpieczając się w żaden sposób przed ryzykiem. Najwięcej stracili ci, którzy wzięli kredyt, kiedy frank był najtańszy. Niestety, wielu z nich po prostu nie zdawało sobie sprawy z ryzyka, ponieważ zaufali specjalistom.

Dlatego nie ufaj doradcom - podejmij mądre decyzje, poświęć czas, by dowiedzieć się więcej o produktach finansowych, czytaj blogi poświęcone tym tematem i wątki na forach internetowych. Pamiętaj - sam musisz zadbać o swoje pieniądze!